Meble drewniane produkcja i sprzedaz , meble designerskie, meble skandynawskie, meble lofotwe, meble biale, meble stylowe
Zadzwoń do nas: +48 660 599 407    

Meble loftowe - starość czy nowoczesny design

Meble loftowe i skandynawskie - to jedne z najczęstszych wyszukiwań w przeglądarce Google. Dlaczego?

Obecnie za sprawą jednej z najpopularniejszych dystrybutorów na rynku meblarskim IKEA, odczuwamy bum na lofotwe biurka, szafy, łóżka czy krzesła. To właśnie ten szwedzki producent wprowadził na nas zrodzimy rynek proste białe meble w swojej klasycznej formie. Minimalistyczny a wręcz surowy design odróżnią je od ciężkich i masywnych mebli tradycyjnych. Ich oryginalność pozwala na praktyczne zastosowanie w ielu miejscach jak sypialnia, jadalnia czy kuchnia. Są to przedmioty posiadające swój niepowtarzalny urok który uwypukla się na tle szarości ścian.

 

Dla kogo meble loftowe? Często i błędnie określa się iż meble loftowe przeznaczone są jedynie dla osób posiadający postindustrialne przestronne pomieszczenia. Meble w stylu skandynawskim pozwalają na optyczne poszerzenie pomieszczeń, odświeżenie często surowych miejsc jak również tworzenie mikroklimatu miejsca.  To również idealna rozwiązanie  dla tych którzy  cenią niebanalny design, oszczędne wzornictwo oraz  klasyczną kolorystykę.

Wśród najpopularniejszych mebli loftowych zaliczamy drewniane regały na książki, stoły z litego drewna, przeszkalane witryny kolorze bieli i pojemne komody. Z uwagi na sporą przestrzeń do wykorzystania dobrze sprawdzają się meble wielkogabarytowe. Warto pamiętać aby zachować przestrzenną proporcję mebli takich jak, krzesła, regały, komody oraz sofy .

W ten sposób optycznie podwyższamy wnętrze oraz podkreślamy jego loftowy minimalizm.

Dla mnie loft to przestrzeń, wolność i możliwość ucieczki od świata, dla Ciebie czym jest?